Co zrobić żeby włosy szybciej rosły

[showads ad=Inside] Wiele z Was zapewne jest w trakcie zapuszczania włosów i zapewne nie możecie już się doczekać, kiedy wreszcie będziecie miały taką długość jak sobie zaplanowałyście. Na pewno też wiele z Was zastanawia się jak sprawić by zapuszczanie włosów trwało możliwie jak najkrócej – czyli co zrobić by włosy szybciej rosły.
Niestety nie mamy dla Was dobrych wiadomości… wiele zrobić się nie da, szybkość z jaką rosną włosy jest zapisana w genach i jest to średnio 1 cm miesięcznie.

Natomiast wokół tempa porostu włosów narosło mnóstwo mitów, a co za tym idzie pojawiło się też dziesiątki sposobów na to by przyspieszyć porost włosów. Kolejna zła wiadomość, praktycznie żaden z nich nie działa. Czy to picie rozpuszczonych drożdzy, oleju rycynowego, zaparzonych ziół, przygotowywanie płukanki z piwa… niestety, na niewiele się to zda. Podobnie jest z podcinaniem końcówek, również jest to tylko mit.

Jeśli można cokolwiek polecić i co może mieć faktycznie wpływ na szybszy porost włosów to zbilansowana dieta, właściwe odżywianie się i dbanie o to by dostarczać organizmowi witamin i minerałów.


Comments are closed.