5 trików na to żeby loki utrzymały się dłużej

Każda z nas chyba kocha falujące włosy, czy też sprężyste loki, ale wiecie co jest jeszcze lepsze? To kiedy możemy się nimi cieszyć i kiedy przetrwają cały dzień. Dzisiaj podzielimy się właśnie sposobami jak sprawić, by taka fryzura wyglądała świetnie przez dłuższy czas.

1. Pozwól włosom „wystygnąć”

Jednym z najprostszych i jednocześnie przynoszącym najlepsze efekty trikiem jest – pozwolenie włosom na to aby po ich zakręceniu mogły spokojnie wystygnąć. Jak się za to zabrać? Kiedy już przestaniecie używać lokówki, zepnijcie włosy spinkami albo wsuwkami i zostawcie w ten sposób włosy. Efekt gwarantowany. 

 

2. Używaj odpowiednich kosmetyków

Zastosuj produkty do stylizacji, które pomogą Ci utrzymać fryzurę. W zależności od tego co działa na Twoje włosy – nałóż piankę, bądź użyj lakieru przed nakręceniem włosów. Pamiętaj jednak, aby nie używać ich zbyt dużo. I zawsze, ale to zawsze używaj środków do ochrony przed ciepłem. 

[showads ad=Inside300]

3. Zainwestuj w dobre jakościowo lokówki bądź prostownice

Być może przez wiele lat wydawało Ci się, że nie da się wyprostować Twoich włosów albo, że loki wytrzymają maksymalnie 20 minut? Być może problemem nie są włosy ale sprzęt jakiego używasz. Oczywiście takie urządzenia są droższe, ale za to szybciej się nagrzewają, co sprawia, że krócej mają kontakt z włosem, a dobrej jakości narzędzia posłużą Ci po prostu dłużej. Polecamy ustawić temperaturę pomiędzy 150 a 170 stopni.

4. Użyj odpowiedniego rozmiaru nasadki

Odpowiedni rozmiar nasadki jest bardzo ważny. Mogłoby się wydawać, że większa nasadka da nam efekt jak na pokazach Victoria Secret jednak spróbujcie użyć trochę mniejszych, a zobaczycie, że to świetnie się sprawdzi. I dodatkowo wydłuży czas życia loków

5. Twoje włosy w dalszym ciągu nie dają się zakręcić?

Jeśli w dalszym ciągu masz problem z uzyskaniem loków – cóż, to znak, że Twoje włosy wołają o pomoc. Włosy zniszczone, oraz rozdwojone nie kręcą się dobrze. To znak, że trzeba zadbać o ich kondycję i przede wszystkim dać im trochę odpocząć.

źródło: luxuryhair.com
zdjęcie: avarie woodard / unsplash.com