10 sposobów na suche włosy

[showads ad=Inside] Suche włosy to problem, który niejednej z nas spędza sen z powiek. Na szczęście jest kilka sposobów oraz rad jak zapobiegać wysuszaniu się włosów.
1. Nie przesadzaj z myciem włosów
Zbyt częste mycie głowy bardzo często jest jedną z głównych przyczyn wysuszania się włosów. Substancje myjące zawarte w szamponach powodują wypłukiwanie z włosa naturalnych olejków które nawilżają go od wewnątrz. Jednak z drugiej strony dobrze dobrany szampon będzie stymulował produkcję tych samych olejków. Jeśli macie suche włosy poszukajcie szamponu, którego pH będzie pomiędzy 4,5 a 6,7. Unikajcie również szamponów dla dzieci (niektórzy je polecają) ponieważ ich pH jest zdecydowanie za wysokie.
Jeśli zaś chodzi o to jak często myć włosy – postarajcie się myć głowę raz na 2-3 dni.
2. Traktuj swoje włosy delikatnie
Suche włosy są najbardziej wrażliwym na uszkodzenia typem włosów. Bardzo łatwo je np. złamać, dlatego traktujcie je bardzo ostrożnie. Zrezygnujcie z fryzur, w których włosy są mocno ściągnięte czy skręcone.

[showads ad=Inside]

3. Używaj odżywek
Delikatne włosy potrzebują odżywienia, także nie bójcie się sięgnąć po sprawdzone kosmetyki. A jeśli Wasze włosy są naprawdę mocno wysuszone połóżcie odżywkę na noc (śpi się wówczas w czepku) i rano umyjcie głowę w letniej wodzie.
4. Ogranicz szczotkowanie włosów
Dość popularna jest opinia, że czesanie włosów dobrze wpływa na ich kondycję. Nic bardziej mylnego – szczególnie przy suchych włosach, które są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Pamiętajcie również aby nigdy nie szczotkować włosów kiedy są one mokre.
5. Wymień szczotkę do włosów
Wbrew pozorom ten niewielki przedmiot ma ogromny wpływ na kondycję waszych włosów. Warto wymienić plastikowe szczotki na takie z włosia, a to dlatego, że szczotki z włosia nie „szarpią włosów” dzięki czemu ryzyko ich uszkodzenia jest dużo mniejsze.
6. Pożegnaj suszarkę
Używanie sucharki to wręcz proszenie się o przesuszone włosy. A jeśli jeszcze do tego dodamy rozczesywanie włosów (czyli ciągnięcie ich) podczas suszenia, to mamy gotowy przepis na problem. Jeśli już musicie użyć suszarki – ustawcie temperaturę na niską i unikajcie ciągnięcia włosów podczas suszenia.
[showads ad=Inside]
7. Zmień dietę
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak duży wpływ na wygląd włosów ma odpowiednia dieta. Dostarczenie organizmowi takich składników jak: żelazo, cynk, miedź, witaminy z grupy B to konieczność jeśli chcecie mieć piękne i zdrowe włosy.
8. „Odpuść” swoim włosom
Dla niektórych z Was brzmi to pewnie jak herezja, ale co jakiś czas zrezygnujcie ze stylizacji – wszelkie kosmetyki takie jak lakiery czy pianki zawierają alkohol, a ten bardzo wysusza włosy.
9. Obetnij rozdwojone końcówki
Która z Was ich nie zna – nie można zwlekać z ich obcięciem, nawet pomimo tego, że zapuszczacie włosy. Rozdwojone końcówki nie wyglądają dobrze i co gorsza nie da się ich uratować. Dodatkowo sprawiają, że pozostała część włosa traci wilgoć i również się wysusza.
10. Zajrzyj do kuchni
Jest wiele produktów, które mają bardzo korzystny wpływ na włosy:
Orzechy, pestki słonecznika, dyni – w ciągu dnia postarajcie się dodać jako przekąskę któryś z tych produktów, a w zamian wasze włosy znów staną się dobrze odżywione
Avocado i banany – w przypadku tego pierwszego owocu trudno go będzie dostać, ale z bananami tego problemu już nie będzie. Owoce te są doskonałe, żeby przygotować z nich domowym sposobem odżywkę. Rozgniećcie je razem, nałóżcie na włosy na około godzinę, a następnie spłuczcie ciepłą wodą.
Piwo – po umyciu włosów spłuczcie je piwem – to odżywi Wasze włosy i sprawi, że będą wyglądały dużo zdrowiej
Jajka – wymieszajcie jajko z odrobiną ciepłej wody i nałóżcie na włosy na kilka chwil, a następnie spłuczcie ciepłą wodą. Taki zabieg sprawi, że włosy będą odżywione od nasady, aż po same końcówki.
Możecie również przygotować swego rodzaju mieszankę, którą nakłada się na włosy około 30 minut prze umyciem. Odżywka taka składa się z 3 jajek, 2 łyżek stołowych oliwy z oliwek i jednej małej łyżeczki octu. Po nałożeniu na włosy tej mieszanki załóżcie również plastikowy czepek i tak pozostawcie na 30 minut. Na koniec normalnie umyjcie włosy.

[showads ad=Inside]