Trendy fryzjerskie na 2012 rok – warkocze i warkoczyki

Warkocze i warkoczyki są świetnym pomysłem i regularnie pojawiają się co rok jako trendy na wiosnę i lato, jednak w tym sezonie modne będą przede wszystkim sploty włosów wyglądające jak z wybiegów mody. Na głowie zwyczajnie ma aż roić się od warkoczy i warkoczyków.

 

Włosy z tyłu można zawinąć na czubek głowy – tak jak na zdjęciu poniżej.

A jeśli nie macie na tyle odwagi, żeby zdecydować się na tak wyrazistą fryzurę to zawsze możecie zapleść luźno warkocz z boku głowy.

 

Z wcześniejszych artykułów na pewno już wiecie, że szalenie popularne w tym roku jest łączenie trendów. Nie inaczej jest z warkoczykami. Można na przykład zaczesać włosy do góry, natomiast z tyłu głowy zawinąć włosy w różnych kierunkach i upiąć w coś w rodzaju koka.

Innym pomysłem może być połączenie przedziałka z boku głowy z luźno upiętym warkoczem, dzięki czemu fryzura będzie wyglądała bardzo kobieco i delikatnie.

 

Popularne są również fryzury, w których partie włosów zwyczajnie skręcamy, a następnie upinamy. Natomiast na górze głowy (na środku) zaplatamy luźny warkocz.

Na wybiegach mody można było również zaobserwować klasyczny już warkocz ułożony w kształt aureoli.

 

Aureola zrobiona z warkocza wygląda bardzo wyraziście – natomiast można osiągnąć bardziej delikatny i romantyczny wygląd zaplatając włosy luźniej i zaczynając od czoła.

Podobny efekt uzyskamy kiedy zapleciemy i upniemy włosy z tyłu głowy.

 

źródło: glamourmagazine.co.uk

Zobacz również


Comments are closed.