Trendy fryzjerskie jesień – zima 2012: Koki

Lato na dobrą sprawę już się skończyło, za chwilę trzeba będzie wrócić do codziennych obowiązków, pora zatem na przedstawienie Wam trendów fryzjerskich, które będą obowiązywały jesienią i zimą tego roku.
Na początek bardzo eleganckie, a zarazem proste koki. Przy czym dozwolone jest noszenie koków w dowolnym wydaniu: koków małych, koków obszernych, koków gładkich i luźno upiętych. Oto kilka propozycji:

Pierwsza z nich to typowy przykład drobnego prostego do ułożenia koka. Druga to równie łatwa, o ile nawet nie łatwiejsza wersja. Takiego koka można ułożyć nawet z mokrych włosów, tuż po wyjściu spod prysznica, czy to po fitnessie czy basenie.

 

 

Przy trzeciej propozycji włosy z przodu ułożone są na gładko, ale z przedziałkiem, natomiast z tyłu spięte w kok. Kolejny kok to fryzura w stylu baletnicy.

 

 

Inną bardzo podobną wersją tej fryzury jest kok, który w pierwszym etapie przygotowywania jest kucykiem. Przed zawinięciem koka, warto jeszcze raz przeczesać włosy, aby nadać im gładki wygląd. Wszelkie pasma, które nie załapały się do kucyka teraz będzie można spiąć w kok.

Inną wersją zupełnie odmienną od dwóch poprzednich jest kok z luźnymi pasmami, świetny na okazje kiedy nie masz ochoty na super dopracowaną fryzurę.

 

 

Jeśli zwykłe koki nie są wystarczająco wymyślne proponujemy kok ułożony z kucyka. Wbrew pozorom nie jest trudny w przygotowaniu. Włosy z kucyka podziel na 2 pasma, skręć, zapleć je ze sobą w kształt koka i gotowe.

Zwykły kok nigdy nie był tak modny jak teraz, a dodatkowo idealnie sprawdza się w różnych warunkach pogodowych- świetnie wygląda zarówno przy świecącym słońcu jak i podczas deszczu zatem na jesień będzie idealny.

 

 

Zdjęcie poniżej to klasyczny kok spięty na środku głowy. Ostatnia propozycja to kok, który układa się szybko i prosto. Po prostu zbierz włosy do tyłu i zepnij je w kok.

 

źródło: glamourmagazine.co.uk

Zobacz również


Comments are closed.