Olejowanie – dlaczego jest tak ważne dla włosów?

Włosy – jako swoisty synonim urody i kanon piękna muszą być zadbane, zdrowe i lśniące. Ciężko to uzyskać jedynie za pomocą szamponu i odżywki do włosów. Główną funkcją szamponu jest przecież jedynie mycie włosów, natomiast odżywka działa dosyć powierzchownie.

Prawdziwa pielęgnacja włosów powinna zaczynać się w ich wnętrzu. Jeśli dotrzesz do źródła ich problemów i zażegnasz je- doczekasz się włosów pięknych, zdrowych i wzmocnionych od nasady aż po same końce.

Jakie są zatem zalety olejowania włosów?

Dlaczego jest ono tak popularne?

Dlaczego powinnaś się na nie zdecydować?

– Olejki do pielęgnacji włosów są w 100% naturalne i bezpieczne, pozbawione chemii, parabenów, konserwantów i silikonów oraz pochodnych ropy naftowej.

– Dobrze dobrany olej naturalny sprawdzi się w wielu funkcjach: wykonasz nim olejowanie włosów, zastosujesz jako serum lub emulsję do kondycjonowania trudnych do ułożenia pukli.

– Oleje naturalne działają przede wszystkim we wnętrzu włosa- dzięki temu wzmacniają go tam, gdzie najbardziej tego potrzebuje.

Dla przykładu: jeśli boli Cię ręka, to niewiele zdziałasz, kładąc proszek przeciwbólowy na dłoni. Problem zniknie dopiero wówczas, kiedy połkniesz proszek. Dzięki temu zlikwidujesz źródło bólu.

Oleje działają na takiej samej zasadzie- wnikają do wnętrza włosa, regenerując zarówno jego łodygę, jak i korzeń (cebulkę włosa), aby od tej pory rósł on zdrowy i silny.

– Szampony i odżywki często działają komedogennie, a przez silne chemiczne środki, z których się składają, zakłócają procesy na powierzchni skalpu. Owocuje to swędzeniem, podrażnieniem skóry głowy, łupieżem, nadprodukcją łoju i szeregiem innych chorób. Ktoś musi uprzątnąć ten bałagan. Najlepiej nada się do tego naturalny olejek, ponieważ rewelacyjnie dba on o skórę głowy i reguluje procesy zachodzące na jej powierzchni.

– Naturalne olejki są odpowiedzią na wiele różnych potrzeb związanych z włosami. To nie są wyłącznie substancje które „ładnie nabłyszczają i sprawiają, ze włosy są miłe w dotyku”. Olejki po prostu leczą włosy. Działają jak najlepszy terapeuta. Bezbłędnie wychwytują problem i zwalczają go w zarodku.

Z całą stanowczością można pokusić się o stwierdzenie, że nie odkryto dotąd niczego lepszego dla włosów, niż naturalne olejki.

źródło: materiał partnera