Olejowanie – dlaczego jest tak ważne dla włosów?

Włosy – jako swoisty synonim urody i kanon piękna muszą być zadbane, zdrowe i lśniące. Ciężko to uzyskać jedynie za pomocą szamponu i odżywki do włosów. Główną funkcją szamponu jest przecież jedynie mycie włosów, natomiast odżywka działa dosyć powierzchownie.

Prawdziwa pielęgnacja włosów powinna zaczynać się w ich wnętrzu. Jeśli dotrzesz do źródła ich problemów i zażegnasz je- doczekasz się włosów pięknych, zdrowych i wzmocnionych od nasady aż po same końce.

Jakie są zatem zalety olejowania włosów?

Dlaczego jest ono tak popularne?

Dlaczego powinnaś się na nie zdecydować?

– Olejki do pielęgnacji włosów są w 100% naturalne i bezpieczne, pozbawione chemii, parabenów, konserwantów i silikonów oraz pochodnych ropy naftowej.

– Dobrze dobrany olej naturalny sprawdzi się w wielu funkcjach: wykonasz nim olejowanie włosów, zastosujesz jako serum lub emulsję do kondycjonowania trudnych do ułożenia pukli.

– Oleje naturalne działają przede wszystkim we wnętrzu włosa- dzięki temu wzmacniają go tam, gdzie najbardziej tego potrzebuje.

Dla przykładu: jeśli boli Cię ręka, to niewiele zdziałasz, kładąc proszek przeciwbólowy na dłoni. Problem zniknie dopiero wówczas, kiedy połkniesz proszek. Dzięki temu zlikwidujesz źródło bólu.

Zobacz również  Jak właściwie pielęgnować suche włosy?

Oleje działają na takiej samej zasadzie- wnikają do wnętrza włosa, regenerując zarówno jego łodygę, jak i korzeń (cebulkę włosa), aby od tej pory rósł on zdrowy i silny.

– Szampony i odżywki często działają komedogennie, a przez silne chemiczne środki, z których się składają, zakłócają procesy na powierzchni skalpu. Owocuje to swędzeniem, podrażnieniem skóry głowy, łupieżem, nadprodukcją łoju i szeregiem innych chorób. Ktoś musi uprzątnąć ten bałagan. Najlepiej nada się do tego naturalny olejek, ponieważ rewelacyjnie dba on o skórę głowy i reguluje procesy zachodzące na jej powierzchni.

– Naturalne olejki są odpowiedzią na wiele różnych potrzeb związanych z włosami. To nie są wyłącznie substancje które „ładnie nabłyszczają i sprawiają, ze włosy są miłe w dotyku”. Olejki po prostu leczą włosy. Działają jak najlepszy terapeuta. Bezbłędnie wychwytują problem i zwalczają go w zarodku.

Z całą stanowczością można pokusić się o stwierdzenie, że nie odkryto dotąd niczego lepszego dla włosów, niż naturalne olejki.

źródło: materiał partnera