Olejek malinowy. Dlaczego musisz go mieć?

Pewnie nie raz jadłaś maliny. Ich słodki smak potrafi umilić letnie wieczory. Z całą pewnością nie wiedziałaś jednak, że z maleńkich pestek tego owocu wytłacza się olej. Właściwości tego specyfiku jest bardzo wiele. Przekonaj się sama.

Olej z nasion malin jest bardzo drogi, co wynika z dwóch rzeczy.

– Po pierwsze do wytłoczenia niewielkiego opakowania tego oleju potrzeba kilkadziesiąt kilogramów świeżych owoców. Trudno go pozyskać, a więc jest luksusowym produktem.
– Po drugie olejek malinowy został najlepiej przebadany pod kątem właściwości, pośród innych olejów pozyskiwanych z owoców jagodowych.

Niestety olejek wcale nie pachnie malinowo, na co wskazuje nazwa. Mimo że wytłacza się go na zimno z nasion malin to pachnie i smakuje bardziej orzechowo, jedynie z lekką nutą owocową. Wchłania się bardzo szybko i absolutnie nie podrażnia skóry.

Jakie właściwości posiada olej z pestek malin?

NATURALNY FILTR UV
Olejek malinowy świetnie sprawdza się jako substancja ochronna. Pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego, którym możesz smarować się zamiast kremowych filtrów dedykowanych. Olej do włosów z pestek malin absorbuje znaczną część promieniowania UV.

SILNY ANTYOKSYDANT
O wielu innych olejach mówi się, że są najlepszymi antyoksydantami. Jednak to właśnie olejek malinowy wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwutleniające. Potrafi „wymieść” szkodliwe wolne rodniki, a dodatkowo ochrania skórę przed fotostarzeniem.

ŚRODEK PRZECIWZAPALNY
Olej z nasion malin ma bardzo silne właściwości przeciwzapalne. Świetnie sprawdza się na skórze wrażliwej, alergicznej i skłonnej do podrażnień. Poleca się stosowanie olejku malinowego w przypadku różnych problemów skórnych, nawet oparzeń/odmrożeń.

SUBSTANCJA UPIĘKSZAJĄCA
Naturalny olej z pestek malin nie tylko przyspiesza gojenie ran i wpływa pozytywnie na kondycję osłabionej skóry. Zapobiega zatykaniu ujść gruczołów łojowych, eliminuje problem zaskórników i widocznie poprawia wygląd skóry.

SPOSÓB NA ODMŁODZENIA
Wiele kobiet sięga po specyfiki prosto z natury, aby zahamować nieco procesy starzenia się skóry. Warto sięgnąć w takim celu po olejek malinowy, który wspomaga wytwarzanie kolagenu i elastyny. Te zaś odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry, a nawet redukują zmarszczki.