Moschino – dwie strony kobiecej natury

grzeczna dziewczyna moschinoW dzisiejszym wpisie mam dla Was odrobinę mody i fryzur wprost z pokazu Moschino, które na sezon Wiosna/Lato 2014 przygotowało kolekcję podkreślającą 30-lecie istnienia marki.

Specjalnie na to niezwykłe wydarzenie zostały przygotowane dwie fryzury – „grzeczna dziewczyna” vs. „niegrzeczna dziewczyna”. Fryzura „grzecznej dziewczyny” inspirowana była dziewczęcą niewinnością i młodością. Sam McKnight zaplótł modelkom dwa warkocze, zebrał je nad karkiem i zwinął w lekki koczek. Ten eteryczny, anielski look zestawiono z idealnie gładką fryzurą z prostym przedziałkiem, która zwieńczyła wizerunek „niegrzecznej dziewczyny”.

Chciałem podkreślić różnicę między dobrem i złem, poprzez zupełnie odmienne fryzury, które odzwierciedlałyby zarówno choreografię pokazu, jak i odmienne strony kobiecej osobowości – mówi Sam McKnight, globalny ambasador Pantene.

McKnight przy kreowaniu fryzur inspirował się kolekcjami Moschino prezentowanymi na przestrzeni lat. Poprzez koncentrację na różnych sylwetkach kobiet – m.in. zakonnicy, pokojówki i motocyklistki – kolekcja ujawniła dualizm kobiecej natury. Marka naprzemiennie prezentowała drapieżny, uliczny styl i eleganckie, wyrafinowane trendy.

 

Jak zrobić fryzurę “grzecznej dziewczyny”:

– Zacznij od dokładnego umycia i nawilżenia włosów. Szampon i odżywka Pantene Pro-V Aqua Light idealnie przygotują włosy do dalszych zabiegów.
– Nałóż piankę Pantene Pro-V Większa Objętość na całą długość włosów i rozczesz je dokładnie.
– Jeżeli masz kręcone włosy wysusz je na okrągłej szczotce. Jeżeli masz proste włosy, pozbawione objętości, w trakcie suszenia włosów odbijaj je od skóry palcami.
– Nałóż na końce Serum Scalające Rozdwojone Końcówki Pantene w celu wygładzenia i zdyscyplinowania kosmyków.
– Podziel włosy na dwie części  i zrób kucyki po obu stronach głowy.
– Zapleć włosy po obu stronach głowy, od czubka do tyłu głowy w dobierane warkocze, a końcówki zwiąż nad karkiem i upnij w koka.
– Zmierzwij warkocze tak, aby ich faktura była odrobinę niedoskonała i utrwal fryzurę lakierem Pantene Pro-V  Większa Objętość.

Galeria zdjęć z pokazu:

Kok z warkocza - Moschino

Picture 1 of 6

Kok z warkocza - Moschino

źródło: materiały prasowe

Zobacz również