Modne kucyki pod czapkę

W tym roku pogoda nieszczególnie nas rozpieszcza. Wiąże się to z koniecznością noszenia kilku warstw ubrań, ocieplanych butów i grubych rękawiczek. Niestety, ubieranie się na cebulkę nie wystarczy. Do pełnej ochrony przed zimnem potrzebna jest czapka, czyli ta część garderoby, za którą kobiety nie przepadają. Nakrycia głowy mają to do siebie, że elektryzują włosy i często psują naszą fryzurę. Dziś zdradzamy pomysły na uczesania, które są wytrzymałe i nawet po zdjęciu czapki, nie zmieniają swojej formy.

OWIJANY KUCYK, KTÓRY SZYBKO ZROBISZ SAMA


Nie ulega wątpliwości, że w sezonie późnojesiennym lepiej jest zrezygnować z noszenia włosów rozpuszczonych. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczek długich i cienkich włosów. Silny wiatr plącze pasma, które zasłaniają nam twarz i wyglądają na posklejane. Rozczochrana fryzura nie jest niczym interesującym, dlatego warto nauczyć się kilku fryzur, które pozwolą nam jej uniknąć. Owijany kucyk to nieskomplikowana propozycja godna uwagi z dwóch powodów: zabezpiecza włosy przed zniszczeniami i atrakcyjnie wygląda zarówno pod czapką, jak i po jej ściągnięciu.

Zaczesz włosy do tyłu zostawiając przedziałek, jeśli na co dzień też go nosisz. Wydziel dwa niewielkie pasemka – jedno z prawej, drugie z lewej strony głowy. Następnie naprzemiennie owijaj nimi włosy ze środka, tworząc na nich coś na wzór wstążki. Pasemka zaciskaj w miarę mocno, żeby powstający kucyk się nie rozpadał. Owiń go 3-4 razy, a końcówki zwiąż cienką gumką w kolorze Twoich włosów. Koniec pasemek powinien się znaleźć na 1/3 wysokości kucyka mierzonej od głowy. Gumkę schowaj do środka kitki tak, żeby nie spod niej była widoczna.

Gotową fryzurę spryskaj sprayem utrwalającym, żeby zapewnić jej usztywnienie. Grzywkę zakręć lokówką albo prostownicą i podepnij wsuwką. Nie zapomnij jej wyjąć, kiedy zdejmiesz czapkę. Jeśli Twoja grzywka nie jest gęsta, posłuż się gotowym doczepem. Wystarczy go przypiąć za pomocą wbudowanych klipsów i wymodelować w dowolny sposób. Na jesień polecamy dopinki z włosów naturalnych z formułą tangle free, która zapobiega plątaniu. Kupisz je m. in. w sklepie Rubin Extensions. Owijany kucyk to przebojowe uczesanie, które wygląda bardzo ciekawie. Jest na tyle proste, że poradzą z nim sobie nastolatki i ich mamy.

bildschirmfoto_2015-05-14_um_10-45-22

DOPINANY KOŃSKI OGON DLA WYMAGAJĄCYCH


Nadchodzi zima i o włosy trzeba specjalnie dbać. Odżywianie i wzmacnianie maseczkami i wcierkami to nie wszystko. Ważna jest też ochrona przed zimnem i pierwszymi przymrozkami. Sprawdzoną nowoczesną metodą jest zakładanie doczepów clip-in, które osłaniają nasze naturalne włosy, a przy tym rewelacyjnie się prezentują.

Fachowa kitka gotowa do przypięcia powinna być wykonana z naturalnych, najlepiej indyjskich włosów. Pasma nie mogą być splątane ani połamane, a każdy włos musi się błyszczeć i być gładki. Po tym poznamy dopinkę, w którą warto zainwestować. Zakup starannie opracowanego doczepu to jednorazowy wydatek, a radość płynąca z noszenia kucyka będzie trwać nawet przez rok codziennego noszenia. Dopinany kucyk jest alternatywą dla rzadkich włosów, a przy tym niezastąpioną ochroną naszych pasm przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Taką kitkę można kręcić i układać według własnych upodobań. Włosy indyjskie dobrze znoszą też działanie farb fryzjerskich.

Gotowy koński ogon zakładamy na wcześniej uczesany kucyk i obwiązujemy końce wokół niego. Efekt jest naturalny. W minutę nasze włosy stają się dłuższe i o wiele bardziej gęste. Kitkę można nosić wysoko lub nisko. Pod rozciągliwą czapką nie zmieni ona swojego kształtu, a każdy pojedynczy włos będzie wyglądał zdrowo i lśniąco. Doczep jest długi (ok. 50 cm), więc można go przełożyć do przodu, żeby zjawiskowo ozdabiał nasze ramię.

ponytail_goldblond

Czapka nie jest naszym wrogiem i nie należy jej unikać. Wystarczy wiedzieć, jakie fryzury pod nią pasują. W dodatkowej pielęgnacji na jesień pomogą nam szampony przeciw puszeniu się włosów i drewniane przyrządy do czesania. Profesjonalne produkty do przedłużania włosów, w tym gotowe doczepy idealne pod czapkę, znajdziesz w sklepie Rubin Extensions.

Zobacz również