Modne fryzury męskie 2016

modne fryzury meskie 2016Okazuje się, że panowie coraz częściej interesują się trendami dotyczącymi męskich fryzur. Mężczyźni zaczynają zauważać, że odpowiednio dobrane i modne cięcie może przyciągnąć wzrok wielu kobiet. Z tego względu są gotowi poświęcić więcej czasu na ułożenie włosów czy wybór nowej stylizacji.

Bez wątpienia większość mężczyzn szuka inspiracji w Internecie; część panów skonsultuje się najpierw ze stylistą lub fryzjerem, co bardzo często jest najlepszym rozwiązaniem. Profesjonalista znacznie szybciej i trafniej dobierze fryzurę, która będzie idealna dla danego mężczyzny.

Męskie fryzury: na co zwracać uwagę?

Zasady doboru męskiej fryzury są bardzo podobne do tych, którym podporządkowują się kobiety. Największą uwagę należy zwrócić oczywiście na kształt twarzy; na przykład mężczyźni o pociągłej twarzy powinni unikać dłuższych włosów – w ich przypadku zalecane jest natomiast strzyżenie, w którym boki fryzury są dość mocno wygolone, a góra – nieco dłuższa. Męska fryzura powinna pasować także do zarostu – niektórzy panowie nie uwzględniają tego faktu przy strzyżeniu włosów, co może potem doprowadzić do estetycznej katastrofy.


Najmodniejsza męska fryzura 2016: „fade”

To bez wątpienia najpopularniejsza męska fryzura tego roku. Strzyżenie polega na niemal całkowitym wygoleniu boków i tyłu fryzury, przy jednoczesnym pozostawieniu dłuższej góry. Wierzch czupryny jest mocno wycieniowany, natomiast „przejście” między wygoloną częścią fryzury a górą sprawia wrażenie postrzępionego. Co ciekawe, na tej stylizacji bazuje również wiele innych fryzur; to z kolei umożliwia mężczyźnie stosunkowo łatwą zmianę uczesania.

Zaczes czy fryzura samuraja?

Zaczes można uznać właściwie za nieco bardziej elegancką wersję „fade”; włosy pozostawione na górze są jednak trochę dłuższe, tak, by można było je efektownie zaczesać do tyłu. Najczęściej jest to fryzura przejściowa, ponieważ wymaga używania sporej ilości kosmetyków utrwalających, w związku z czym jest mało praktyczna. Z tego powodu niektórzy mężczyźni decydują się na zmianę stylizacji i wybierają „fryzurę samuraja”; jest znacznie wygodniejsza od zaczesu (zwanego również „undercut”), ponieważ dłuższe włosy są spięte w niewielką kitkę. Nazwa fryzury nie jest przypadkowa, ponieważ japońscy samurajowie często upinali włosy właśnie w ten sposób.

Inną wersją „fryzury samuraja” jest top knot, czyli niewielka kitka, znajdująca się dokładnie na czubku głowy; tego rodzaju uczesanie to dobre rozwiązanie dla mężczyzn, u których wierzch fryzury nie jest jeszcze na tyle długi, by możliwe było odpowiednie zaczesanie włosów.

Fantazyjne stylizacje, czyli man bun i pompadour

W przypadku man bun, to jeszcze do niedawna była to fryzura typowo damska; obecnie jednak coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczanie włosów i upinanie ich w niedbały koczek. Warto przy tym pamiętać, że man bun ma sens tylko wtedy, gdy dany mężczyzna posiada naprawdę bujne i dość długie włosy – w innym wypadku fryzura będzie niechlujna i nieestetyczna.

Podobnie jest zresztą w przypadku uczesania nazywanego „pompadour”; nazwa tej fryzury pochodzi oczywiście od samej madame de Pompadour, czyli kochanki Ludwika XV. To niezwykle charakterystyczne uczesanie; podobnie jak w poprzednich fryzurach, męskie „pompadour” ma znacznie krótsze boki i tył, przy czym włosy na górze głowy są dużo dłuższe. Różnica między „pompadour” a „fade” czy „undercut” polega na tym, że wierzch fryzury jest dodatkowo unoszony za pomocą specjalnego cięcia. Oznacza to, że na taką fryzurę powinni decydować się jedynie panowie o gęstych i mocnych włosach.

Wierzch fryzury pompadour jest najczęściej zaczesywany do tyłu lub na bok, niektórzy panowie decydują się na wariant z przedziałkiem.

Inną fantazyjną stylizacją jest tzw. feadhered, czyli fryzura niezwykle nonszalancka i podbijająca serca kobiet na całym świecie. Uczesanie wygląda na wyjątkowo niedbałe i niedopracowane, jednak w rzeczywistości taki efekt jest możliwy jedynie dzięki specjalnemu cięciu warstwowemu z teksturowaniem.

Elegancja i tradycja w jednym: klasyczny przedziałek

Fryzura z przedziałkiem jest jednym z najbardziej charakterystycznych uczesań męskich; wciąż decyduje się na nią większość panów, uważając, że pasuje każdemu mężczyźnie. Bez wątpienia jest to fryzura ponadczasowa, którą dość łatwo można wystylizować; dodatkowo można ją modyfikować w zależności od potrzeb.

Odpowiednią i modną fryzurę można dobrać na https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/fryzury-m-skie_a10220/1.

źródło: materiał prasowy