Jak rozjaśnić włosy?

zdjęcie kobiety w blond włosach

Rozjaśniania włosów naturalnych i farbowanych dokonujemy w salonach fryzjerskich. Oczywiście istnieje również wiele domowych sposobów, które pozwolą nam rozjaśnić włosy o kilka tonów. Z powodu powszechnej opinii na temat niszczącego wpływu zabiegu rozjaśniania, wykonywanego przez fryzjera, nierzadko decydujemy się na przetestowanie naturalnych, domowych sposobów. Czasem lepiej pójść do salonu i poddać się profesjonalnemu rozjaśnianiu, gdyż nieumiejętnie wykonany przez nas zabieg może jeszcze silnej uszkodzić strukturę włosa. Warto pamiętać o tym, że aby rozjaśnianie włosów miało jakikolwiek sens, kosmyki muszą być zdrowe.

Po co rozjaśniamy włosy?

Nie lubimy ludzi monotematycznych. Potrzeba zmian i zdobywania nowych doświadczeń jest wpisana w naszą egzystencję, dlatego też m.in. decydujemy się na zabiegi fryzjerskie. Dzięki temu nasze włosy nabierają intensywnego koloru i pięknie błyszczą. Radośnie reagujemy na metamorfozy, gdyż nowy wygląd zwiększa nasze poczucie wartości, czujemy się dobrze w nowej skórze i chętnie pokazujemy światu nowy styl. Niekiedy rozjaśniamy włosy na całej długości, a czasami tylko pojedyncze pasemka, które sprawiają wrażenie muśniętych słońcem. Jasne refleksy optycznie zwiększają objętość włosów i rozjaśniają twarz. Włosy w odcieniu  blond maskują obecność zmarszczek, dzięki czemu wyglądamy młodziej i piękniej. Należy pamiętać o tym, że nie wszystkie włosy przetrwają zabieg rozjaśniania. Jeśli kosmyki są bardzo zniszczone, fryzjer ma prawo odmówić wykonania zabiegu. I będzie to słuszna decyzja, która uchroni nas przed puszeniem się włosów i jeszcze silniejszym ich zniszczeniem.

Naturalne sposoby rozjaśniania włosów

Wśród naturalnych rozjaśniaczy numerem jeden jest cytryna. Sok z cytryny zawiera naturalny kwas, który rozjaśni ciemne pigmenty włosów. Ponadto sok z cytryny powoduje domknięcie łusek włosowych, co wpływa korzystnie na stan nawilżenia włókien włosowych. Innym składnikiem, który także może skutecznie rozjaśnić nasze włosy, jest napar z kwiatów rumianku. Rumianek, oprócz właściwości rozjaśniających, ma zbawienne dla skóry właściwości – przeciwdziała on wypadaniu włosów i zapobiega ich nadmiernemu przetłuszczaniu się. Kolejnym sposobem na rozjaśnienie włosów jest sporządzenie mieszanki zawierającej: korzeń rabarbaru, sok z cytryny i oliwę. Jasne refleksy doskonale uwydatnia również ocet, który najlepiej nakładać na włosy w połączeniu z wodą.

Jak rozjaśnić włosy u fryzjera?

Rozjaśnianie włosów polega na usunięciu z nich naturalnego pigmentu, który decyduje o ich barwie. Wskutek reakcji utleniania, przy zastosowaniu określonych preparatów chemicznych, melanina zostaje usunięta. Im jaśniejsze, zdrowsze i cieńsze są nasze włosy, tym wyższa jest efektywność zabiegu. Zabieg ingeruje w strukturę włosa, lecz samodzielne wykonywanie go we własnym domu jest dużo bardziej niebezpieczne dla włosów, niż jego realizacja w zaufanym salonie fryzjerskim. Fryzjerzy używają specjalnych preparatów, które zawierają w składzie więcej substancji chroniących włókna włosów.

Niepewni efektu końcowego klienci mogą także zażyczyć sobie stopniowe rozjaśnianie włosów lub też rozjaśnienie kilku pasemek. Dzięki wiedzy i doświadczeniu profesjonalisty, który czuwa nad przebiegiem zabiegu, unikniemy nadmiernego przesuszenia i zniszczenia włosów. Maseczki z henną i jedwab w płynie oraz zabiegi nawilżające włosy po rozjaśnianiu zniwelują szkodliwość zabiegu. Jeśli zależy nam na otrzymaniu równomiernego odcienia blondu, który będzie współgrał z naszą karnacją i kolorem oczu, warto odwiedzić fryzjera. Wśród używanych w salonach kosmetykach fryzjerskich jedną z wiodących marek jest L’Oréal Professionnel. W produktach tej firmy znajduje się zupełnie nowy barwnik ICIUM+, który zagwarantuje nam profesjonalne rozjaśnienie włosów i zapobiegnie pojawieniu się żółtych refleksów.