Fryzury ze zwiększoną objętością włosów

Dzisiaj mam dla Was mały poradnik jak przygotować fryzury, które będą zachwycały zwiększoną objętością włosów. Nie ma bowiem nic lepszego niż starannie wystylizowana, pełna objętości fryzura.

Oczywiście aby osiągnąć perfekcyjny efekt niezbędne będzie użycie odpowiednich kosmetyków, które pomogą zwiększyć objętość włosów i jednocześnie utrwalić fryzurę. Ostatnio na rynku pojawiła się nowa linia Wellaflex Instant Volume Boost i kosmetykami z tej serii posłużę się opisując poszczególne fryzury.

Fryzura Rock’n’Roll – długie włosy

fryzura rock objetosc wlosow

objetosc wlosow dlugie wlosy fryzura rock

Najważniejszym elementem rockowej fryzury są długie, rozpuszczone włosy o dużej objętości. Zwróćcie uwagę, na luźno opadające na ramiona elastyczne fale, które nadają fryzurze artystycznego nieładu. A teraz już instrukcja jak wykonać taką fryzurę:

Krok 1
Warto już od samego początku zadbać o zwiększenie objętości kosmyków. Użyj w tym celu szamponu i odżywki z linii Wella Pro Series Volume.

Krok 2
Aby osiągnąć zwiększoną objętość, na całą długość wilgotnych włosów nałóż piankę Wellaflex Instant Volume Boost.

Krok 3
Susz włosy trzymając głowę do dołu. To bardzo ważny element – w ten sposób możecie również zwiększyć objętość włosów przy codziennych fryzurach.

Krok 4
Następnym krokiem jest stylizacja fal. Użyj dużych wałków lub grubej okrągłej szczotki.

Krok 5
Na zakończenie delikatnie natapiruj włosy u nasady, aby jeszcze bardziej podnieść fryzurę. Całość utrwal lakierem Wellaflex Instant Volume Boost.

Fryzura – glamour punk

fryzura glamour punk rude wlosy

fryzura glamour punk

Fryzura w stylu glamour punk to charakterystyczny zaczesany do tyłu irokez oraz pełne objętości loki.

Krok 1
Umyj włosy szamponem Wella Pro Series Volume, a następnie użyj odżywki z tej samej linii. Dzięki temu podkreślisz naturalną objętość swoich włosów.

Krok 2
Wysusz włosy trzymając głowę przechyloną w dół. Pamiętajcie o tym, bo to bardzo istotny element.

Krok 3
Spryskaj włosy na całej długości żelem w spray’u Wellaflex Instant Volume Boost. Dzięki temu fryzura będzie uniesiona i pełna . Zaczesz boczne partie włosów do tyłu i zepnij je wysoko z tyłu głowy.

Krok 4
Kolejny krok to przygotowanie loków. Nawiń pasma na wałki, a następnie pozwól wyschnąć włosom po czym zdejmij wałki – dzięki temu prostemu zabiegowi fryzura utrzyma się dłużej.

Krok 5
Z przedniej sekcji uformuj kształt irokeza, zaczynając od czoła kierując się do tylu głowy. Zepnij kosmyki wsuwkami.

Krok 6
Na koniec utrwal fryzurę lakierem Wellaflex Instant Volume Boost.

Fryzura retro – lata 50.

fryzura retro lata 50

fryzura retro objetosc wlosow

Styl retro jest obecnie bardzo popularny, a tego typu fryzury skutecznie przyciągają spojrzenia. Taka fryzura to połączenie stylu retro i nowoczesnej pełnej objętości fryzury. Inspiracją tej stylizacji są gwiazdy lat 50.

Krok 1
Użyj szamponu i odżywki Wella Pro Series Volume. Dzięki temu włosy nabiorą objętości i będą bardziej podatne na stylizację.

Krok 2
Susząc włosy użyj dużej okrągłej szczotki. Nawijaj na nią poszczególne pasma od nasady po końcówki, dzięki temu włosy nabiorą objętości.

Krok 3
Aby stworzyć miękkie, efektowne fale, użyj lokówki i delikatnie modeluj poszczególne pasma.

Krok 4
Na zakończenie utrwal całą fryzurę lakierem Wellaflex Instant Volume Boost. Przeczesz palcami wystylizowane fale, nadając im naturalny wygląd.

źródło: materiały prasowe

Zobacz również