Fryzury na sylwestra 2014 – inspiracje

Już najwyższy czas aby pomyśleć o fryzurze na sylwestra. W tym roku na tę wyjątkową noc mam dla Was propozycje w 3 różnych klimatach: romantyczną, rockową i glamour. Którą z nich wybierzecie zależy już od Was.

Dzisiaj też wpis w trochę innym stylu, nie będzie galerii za to każdą fryzura będzie miała króciutki opis – czekam na komentarze, czy wolicie taką wersję czy może tą z galeriami zdjęć.

A teraz już propozycje.

Wersja romantyczna

fryzura z opaska na wlosy

Aby osiągnąć taki efekt wcale nie trzeba odwiedzać salonu fryzjerskiego, nie trzeba też mieć nie wiadomo jak wielkich umiejętności. Fryzura, składa się z lekko pofalowanych włosów, dwóch warkoczy zaplecionych na górze głowy i z dwóch bogato zdobionych opasek na włosy. Pierwszą z nich wkładamy pod pierwszy z warkoczy, natomiast drugą pomiędzy nie i to już wszystko. Świetny efekt w 5 minut.

kokardka z wlosow

Ta fryzura jest również bardzo prosta w przygotowaniu. Na włosy nakładamy trochę lotionu, aby włosy lepiej się układały. Tworzymy dwa kosmyki włosów – jeden z przodu, drugi z tyłu głowy i wiążemy je dokładnie w taki sam sposób jak sznurowadła. Proste i efektowne.

 

korona z warkocza

Wydaje się, że to trudna w przygotowaniu fryzura, nic bardziej mylnego. Wystarczy zapleść warkocz zaczynając od góry, a skończyć tuż przy uchu z drugiej strony głowy. Na wysokości ucha warkocz trzeba spiąć gumką, aby nie było z nim problemów, resztę włosów można spokojnie rozpuścić, albo zrobić z nich małego koka z boku.

Wersja rockowa

krecone wlosy

 

Objętość będzie królowała w tym roku na sylwestra. Aby mieć pięknie skręcone włosy wystarczy wieczorem je umyć i pozwolić im naturalnie wyschnąć, następnie nakręcić na skrawki materiału i położyć się spać. Rano wystarczy odwinąć włosy i gotowe.

 

kucyk z warkoczykow

 

Nie wiem czy wiecie, ale ta fryzura to jedynie trochę urozmaicony kucyk. Aby uzyskać taką fryzurę na górze głowy trzeba zapleść 3 warkoczyki do długości na jakiej chcecie mieć kucyka.

rockowy kucyk

 

Górę włosów czeszemy na gładko i spinamy w miejscu, w którym ma zacząć się kucyk. Luźne włosy przeczesz palcami i roztrzep, a na koniec użyj lakieru aby zachować efekt.

warkocz z tasiemka

 

O tasiemkach we włosach pisałam już dawno temu. Pomysł jest bardzo prosty i efektowny.

Wersja glamour:

kok asymetryczny

 

Oto kolejna fryzura, która bazuje na tradycyjnym standardowym kucyku. Włosy należy zebrać z góry tak jakbyście chciały zrobić sobie nisko załapanego kucyka z boku. Następnie należy skręcić i spiąć włosy w mały kok, a ostatnim krokiem jest puszczenie z przodu luźno kilku kosmyków.

kok z luznymi pasmami

W tej fryzurze zaczesujemy włosy na bok jednocześnie pozwalając aby pasemka z przodu pozostały luźne. Resztę włosów dość mocno zaczesujemy i skręcamy w nich kok, ale tak aby końcówki włosów wystawały z upięcia.

Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować do stworzenia szałowych kreatywnych i niezapomnianych fryzur na sylwestra.

Jak widzicie większość z tych propozycji równie dobrze można nosić na co dzień.

źródło: seventeen.com

Zobacz również